its my math. and im stuck and cant figure it out
by

Your answer

Your name to display (optional):
Privacy: Your email address will only be used for sending these notifications.
Anti-spam verification:
To avoid this verification in future, please log in or register.

1 Answer

If 12 bottles cost $9, 1 bottle costs 9/12=3/4=$0.75, so 7 bottles cost 7×0.75=$5.25.

by Top Rated User (1.1m points)

Related questions

1 answer
asked Nov 29, 2014 in Word Problem Answers by Mary Velez | 569 views
1 answer
asked May 15, 2014 in Algebra 1 Answers by anonymous | 517 views
Welcome to MathHomeworkAnswers.org, where students, teachers and math enthusiasts can ask and answer any math question. Get help and answers to any math problem including algebra, trigonometry, geometry, calculus, trigonometry, fractions, solving expression, simplifying expressions and more. Get answers to math questions. Help is always 100% free!
87,551 questions
99,628 answers
2,417 comments
441,634 users